Oficjalna strona internetowa Urzędu Gminy Rzekuń znajduje się pod adresem: www.rzekun.pl. Zapraszamy.
Serwis Internetowy Gminy Rzekuń
Pogoda
Pogoda
Chat
Chat
Kategoria: Gmina Rzekuń  [szukaj szukaj na forum]
[SPIS KATEGORII]  [NOWY UŻYTKOWNIK]  [ZALOGUJ]
slaw_mir
21:06:28, 15.08.2010 r.
Parkowanie przed własną posesją
Mam wątpliwość czy można w Rzekuniu parkować przed własną posesją.
Wg. kodeksu ruchu drogowego - raczej można (zawsze jest to utrudnienie dla innych ale żadne znaki tego nie zabraniają, nie blokuję wyjazdu itp)
Natomiast dokument "MIEJSCOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO GMINY RZEKUŃ, Uchwała Nr IV/19/2006 Rady Gminy w Rzekuniu z dnia 29 grudnia 2006 roku" ma §27. Ustalenia dotyczące komunikacji wprowadza w tym zakresie pewne regulacje.

Szczególnie zastanawia mnie zapis:
2. Ustala się następujące zasady parkowania
3) potrzeby własne w zakresie parkowania inwestorzy i właściciele posesji zapewniają na terenach swoich działek, w
liczbie wynikającej z ustalonych wskaźników dla obszaru – zgodnie z pkt. 2 niniejszego paragrafu.

Wygląda na to, że mam obowiązek parkować na swojej posesji. Staram się tak robić ale czasami jest to mocno nieżyciowe, np za pół godziny muszę jechać, i jak wjadę na posesję to wyjazd utrudnia mi ktoś inny parkujący na ulicy.

Jakie konsekwencje mogę ponieść za parkowanie przed swoją posesją?

Być może jest to tylko martwy zapis wprowadzający niepotrzebne zamieszanie w aspekcie parkowania, obserwuje, że wiele innych osób też parkuje przed swoją posesją i to całodobowo.

Co oznacza zwrot "potrzeby własne" - dotyczy tylko samochodu właściciela czy także gości?

Staram się przestrzegać prawa ale nie wiem co w tym zakresie jest ważniejsze prawo lokalne, kodeks ruchu drogowego?

slaw_mir

Otwarty: 2231

adn.parkowania przed posesjami

marianna, 23:39:44, 30.11.2010 r.

skoro jest prawo lokalne to po to ,aby je respektować.
Mozna parkowac przy posesji ,ale wiadomo jak wyglądają drogi w gminie Rzekun-są wąskie-zimą bardzo wąskie.Parkowanie takie utrudnia przejazd.Po to ma się posesję ,aby na niej rowniez zaparkowac i nie przeszkadzac innym.
SZKODA ,ZE NIE WSZYSCY TO ROZUMIEJĄ!!!!
TO DUZY PROBLEM DLA TYCH ,KTORZY NIE MOGĄ NORMALNIE PRZEJECHAC,ALE CI KTORZY PARKUJĄ ZWŁASZCZA ZIMĄ NIE MYŚLĄ O TYM BO PO CO???

Odp: adn.parkowania przed posesjami

slaw_mir, 19:11:39, 04.12.2010 r.

Wydawało by się, że są odpowiednie służby (policja), które powinny znać te przepisy i stosować kary, ale pewnie nie chcą widzieć tych zaparkowanych samochodów, nawet ciężarówek na ulicy Szkolnej czy samochodu ciągle parkującego na ul. Mazowieckiej przy samym skrzyżowaniu.

Ten na Mazowieckiej praktycznie blokuje ruch w godzinach przed ósmą gdy jest zwiększony ruch do i ze szkoły. Podobne sytuacje są na ulicach Wesołej, Kopernika, Czarneckiego i wielu wielu innych.

Pewnie aby tym się ktoś zainteresował potrzebna jest jakaś duża tragedia, np pożar i brak możliwości dojazdu np. straży pożarnej.

Zdecydowanie jest problem w egzekwowaniu tego prawa i dlatego sporo osób mówiąc brutanie olewa je. W swoim mniemaniu są po prostu wygodnymi cwaniakami, a żę chamscy dla innych to już nie ich problem :(

Prawdopodobnie jest to poza zasięgiem zrozumienia ich egoistycznych główek.

slaw_mir

SMS: ERA Orange Plus GSM

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy Rzekuń

odbierz pocztę
odbierz pocztę
Używaj OpenOffice.org

Valid HTML 4.01! Valid CSS!
Pobierz przeglądarkę Firefox za darmo! Pobierz klienta pocztowego Thunderbird za darmo! Pobierz program do kompresji za darmo! Gen: 0.053s
Linki: tania książka  | księgarnia internetowa  | policealne studium farmaceutyczne  | technik farmacji  | rzekuń  | tanie książki  | forum rzekuń  | proeko łomża  | pomiary emisji  | katalog informacje  | joomla bip